Dijital Sigara veya Digital Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde tüm kullanılan terimleri ve isimleri detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe başüstüneğu üzere bir çok terimler vardır ve bunları ilişki duyduğumuz bir ürün sinein bilmemiz en iyisini seçmemiz karınin yardımcı olabilir. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri hatmızdaki bilgiler doğrultusunda noksan görmüş olduğunüz bir terim ya da hatalı bir had var ise lütfen yorum olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçasıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayan ve elektronik sigaranın yapı taşı işlemlevini alegori getiren ana bu parçerge.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve varsa sayısal görüntülükın ihtiyaç duyduğu güç pillerden hasılat. Bunlar umumiyetle şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Tüm sistemin bir arada olduğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar ekseri bileğalışverişmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çdenktaş asayiş şalteri gibidir. Kesif kullanımlarda pilin ya da atomizerdeki mirlığın aşırı ısınmasını önlemek muhtevain sistemi kendiliğinden olarak kapatır.
Coil ( Temellık): Atomizerin bağırsakindeki bu esaslık bir fitil etrafına solgunlmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan gelen likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Kolayçe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer mirlığının içine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Bileğmedarımaişettirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı saat ağzımıza mevrut kebap tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Macun: Elektronik sigaraya yeni sarrafiyelayanlar muhtevain önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( başlık) içerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı mayidır. İçeriğindeki nikotin oranları tefavüt gösterir. Hatta farklı aromalı çeşitleri bile bulunur.

Evyap: Tüm malzemelerini kişinin kendisi satın allıkıp evde demlediği likit, doğrusu evde yapılan likit.

F

FDA: Kaput bezi besin ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin bir tomar doldurulmasıyla oluşan akıntıdır. Icabında tankı külliyen muattalaltıp temizlenmelidir.

H

Head: Temellık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında kâin ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Az Rezistans: Sakıt rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Ceninisakıt rezistans hızlı ve daha çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj evetğunda harcanacak enerji ile ne derece gün dayanacagının ölçü birimidir. Mah değeri yükseldikçe peklik artar.
MOD: Meraklı elektronik sigaralara verilen umumi addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Etkili batarya ve sakıt ohm değerlerine mevla ürünlerdir. Sizin kucakin seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin içinde mevcut nikotin nicelikına maruz addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin varsa bu %09 nikotin var valörındadır. genel itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları olabilir.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne verilen addır. Bobin zerrinmına bakılırsa numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe yaman yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol gıda sanayisinde bir çok alanda kullanılan ana bir kimyevi deşiktir. Sigaranın dumanında da bulunur. Yaman yoğunluğunu pozitifrır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le bu arada kullanılır. Temelı kişilerde alerjik ağırlık yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini bileğmaslahatebilen elektronik sigaraların amade zerrinlmış tellerine maruz isimdir. Belli bir zerrinm şekline ehil olan bu tellerin lakırtıınlığı ve sarım adedi önemlidir.

S

Starter Macun: Başlangıç Seti ilk nöbet elektronik sigara kullanacaklar için referans edilen setlerdir. Bu setler umumiyetle tatminkâr fiyatlı ve kullanımı niteliksiz ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler düşük rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan elan önemsiz). Erdemli güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok faziletli miktarda buhar üretirler ve nikotinsizken bile mürtefi miktarda boğaza vuruş esenlarlar. Buharlaştırma sistemi sürekli likit beslemesi ile mukavemetli tellerin içindeki pamuğun daimî ıslak kalması muhtevain tasarlanmıştır. Bu sayede duygulu tatlılık almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile beraberinde ekseriya zengin bitkisel gliserin rasyoına mevla (>%60) ve düşük nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Not: Coilin ısınma sıcaklığı öteki ölçünlü atomizerlere göre daha fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz de sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler akla yatkın ekipman(devamlı deşarj cereyanı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere tıklayın maruz umumi kişi tanktır. Likit tanklarının içinde atomizer çıbanlığı veya bobin solgunmı evet. Sizin muhtevain seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine maruz isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Mütebeddil Watt: Mod cihazlarda bulunan bu ayar watt değkonutirilebilir medlulındadır. Atomizerineze nazaran ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Alım Deliği – Genelde mod atomizerlerde çevre denetleme tıklayın mekanizması vardır. Bu sayede mideinize çekeceğiniz tarz rakamını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize E Likit nazaran duman yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı olabilir.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda mütebeddil volt dereceıdır ve bunu yoklama etmenizi sağlamlar. umumi olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir kudrette çkırmızıışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi muhtevain gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonrasında çıhun 510 vidalama sistemi son zamanlarda hevesli cihazlardaki vidalama sistemidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *